Szybkie działanie 3m 3101232

3M 3101232 to szybkoschnący silikon, który jest doskonały do stosowania w trudnych warunkach, takich jak wilgoć i wysokie temperatury. Jest odporny na wahania temperatury i może wytrzymać temperatury do 350°C. Jest łatwy w użyciu i utrzymuje długotrwałą szczelność, dzięki czemu jest idealny do stosowania w różnych zastosowaniach, w tym uszczelniania szafek, uszczelniania rur, uszczelniania okien i drzwi oraz szczelinowania powierzchni. 3M 3101232 jest łatwy w czyszczeniu i szybko schnie, dzięki czemu jest niezawodnym wyborem dla osób poszukujących produktów, które są odporne na warunki atmosferyczne i wytrzymują dłużej.

Ostatnia aktualizacja: Szybkie działanie 3m 3101232

Rozwiązania do zastosowań z użyciem taśm i klejów

Każdego dnia projektanci i inżynierowie muszą poprawiać projekty i procesy produkcyjne. Umożliwiając zastosowanie szerszej gamy materiałów podczas projektowania produktu, taśmy i kleje 3M zapewniają wyższe walory estetyczne, lżejsze konstrukcje i lepsze parametry końcowe. Te rozwiązania w zakresie klejów i taśm umożliwiają klientom produkcję w kreatywny, wydajny i skuteczny sposób. Kleje i taśmy 3M mogą być użyte do wielu zastosowań i na różnych podłożach, a my pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojego procesu montażu.


Ludzkie ręce w rękawicach trzymają dwie metalowe części pokryte płynnym klejem, które zostaną złączone połączeniem klejowym.

Taśmy i kleje do montażu przemysłowego

Chociaż istnieje wiele sposobów projektowania i wytwarzania produktów, kleje i taśmy 3M oferują unikalne korzyści w porównaniu do spawania i mocowania mechanicznego.

Czynniki, które należy uwzględnić przy łączeniu klejami i taśmami

Aby utworzyć połączenie klejowe, klej musi mieć ścisły, pełny kontakt z powierzchnią każdego substratu. Dlatego klej należy dobierać z uwzględnieniem energii powierzchniowej i czystości podłoży. Ponadto klej musi mieć odpowiednią spójność wewnętrzną (wytrzymałość kohezyjną), aby spełnić wymagania aplikacji. Wybierając materiały do swojego projektu, możesz konsultować się z 3M, aby wybrać najlepszy klej dla swojego zastosowania.

Rodzaje podłoży

W 3M oferujemy szeroką gamę klejów i taśm oraz posiadamy dużą wiedzę na temat podłoży, tak żeby odpowiednio wspierać proces projektowania.

Rodzaje montażu

Przy określaniu, który klej najlepiej się sprawdzi w zastosowaniu, bardzo często pomocne jest uwzględnienie rodzaju montażu. Sześć rodzajów montażu pokazanych poniżej ma różne cechy konstrukcyjne, które często determinują wybór najlepszego kleju lub taśmy.

Uwagi dotyczące produkcji i projektowania

Jednym z najszybszych sposobów na znalezienie optymalnego kleju lub taśmy jest przeanalizowanie, w jaki sposób produkt zostanie wyprodukowany i jakie będzie jego końcowe zastosowanie. Na przykład, czy produkcja będzie ręczna czy zautomatyzowana? Jaka przestrzeń do klejenia jest dostępna? Do jakich temperatur produkt rozgrzewa się podczas użytkowania? Czy są jakieś specyfikacje przemysłowe, które musi spełniać Twój produkt?

Najważniejsze materiały źródłowe dotyczące klejenia materiałów

Materiały informacyjne dotyczące klejenia i montażu

 • Narzędzie do porównywania połączeń klejonychPorównaj produkty (wkrótce dostępne)Katalog produktów do klejenia w procesach montażu(wkrótce dostępne)

  Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

  Potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania do swojego projektu? Nawiążmy współpracę! Produkty 3M są nieustannie udoskonalane, by lepiej spełniać potrzeby klientów. Jeśli potrzebujesz znaleźć odpowiedni produkt do swojego zastosowania lub masz inne pytania dotyczące rozwiązań 3M, prosimy o kontakt pod numerem (22) 739 60 00.

  Potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania do swojego projektu? Nawiążmy współpracę! Produkty 3M są nieustannie udoskonalane, by lepiej spełniać potrzeby klientów. Jeśli potrzebujesz znaleźć odpowiedni produkt do swojego zastosowania lub masz inne pytania dotyczące rozwiązań 3M, prosimy o kontakt pod numerem (22) 739 60 00.

  • ZAPYTAJ EKSPERTA 3M
  Published 02. 10. 2019

  Jak usunąć mocną taśmę dwustronną z powierzchni płaskiej?

  Dobrej jakości taśma dwustronna zapewnia trwałość, efektywność i dużą przyczepność. Jest odporna na uszkodzenia, działanie czynników zewnętrznych, chemikalia i wilgoć. Wspomniane cechy są dużym atutem mocnych taśm dwustronnych, ale także utrudniają ich usunięcie. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które pomagają w usunięciu, nawet dobrej jakości taśmy dwustronnej.

  Cierpliwość i determinacja

  Taśmy dwustronnie klejące są wykorzystywane w wielu sytuacjach życia codziennego. Niestety, usuwanie taśmy nie jest prostym zadaniem. W tym działaniu liczy się cierpliwość i wytrwałość, ponieważ zbyt szybkie działanie może przynieść niepożądane skutki.

  Popularnym sposobem na zdjęcie mocnej taśmy jest jej podgrzanie. Można wykorzystać do tego suszarkę, a klej pod wpływem ciepłego powietrza powinien pomału puszczać. Pozostałości kleju po taśmie można usunąć acetonem albo wysokoprocentowymi alkoholem, ale trzeba uważać, żeby nie stosować tych preparatów na delikatnych powierzchniach.

  Kolejnym sposobem jest ścieranie taśmy papierem ściernym. Tutaj trzeba być bardzo precyzyjnym i uważnym. Stosowanie tego typu metod może doprowadzić do uszkodzenia podatnej na zadrapania powierzchni.

  Nie zawsze ściąganie taśmy dwustronnej daje pożądane efekty. Dlatego też trzeba z rozwagą używać tego produktu i sięgać po taśmy dwustronne tymczasowe, które są łatwiejsze w usuwaniu i nie niszczą oklejonej powierzchni. Producent taśm dokładnie określa ich zastosowanie, a także informuje o stopniu odporności i podatności danego modelu na ściąganie i bezpieczne usuwanie.


  3M dla Profesjonalistów

  Technologie 3M wpierają Twój biznes.

  Poniżej dowiesz się więcej, w jaki sposób wykorzystujemy nasze pomysły, które w połączeniu z innymi elementami pomagają rozwiązywać problemy na całym świecie.

  • Ochrona Zdrowia
   • Przemysł i produkcja
    • Motoryzacja
     • Bezpieczeństwo i Ochrona
      • Elektronika
       • Energetyka
        • Grafika i Zabezpieczenie Budynków
         • Transport
          • Projektowanie i Budownictwo

                             **Site area ** Transportation-RoadSafety*** url**/3M/pl_PL/bezpieczenstwo-ruchu-drogowego/**Site area ** Rozwiazania dla centrow danych/3M/pl_PL/data-centre-solutions-pl/**Site area ** Stomatologia/3M/pl_PL/dental-pl/**Site area ** HP-Automotive*** url** /3M/pl_PL/firma-pl/all-3m-products/? N=5002385+8709313+8711017&rt=r3

                             Twoja reputacja przekłada się na Twój sukces i przewagę konkurencyjną. Dzięki ponad 100-letniemu doświadczeniu znamy wszystkie sekrety projektowania pojazdów, ich produkcji oraz napraw – od rozwiązań zapewniających redukcję wagi pojazdów do zrewolucjonizowania procesu lakierowania w warsztatach blacharsko-lakierniczych.

                             Dowiedz się więcej o MotoryzacjaWszystkie produkty - Motoryzacja**Site area ** HP-CommercialSolutions*** url** /3M/pl_PL/firma-pl/all-3m-products/? N=5002385+8709314+8711017&rt=r3

                             Wspieranie Twoich interesów leży w naszym interesie. Dostarczamy kompleksowych rozwiązań — od Buenos Aires po Pekin — dzięki czemu możesz zapewnić swoim klientom bezpieczny i niezmienny poziom obsługi. Dzięki nam Twoje obiekty są jeszcze czystsze. Twoi pracownicy jeszcze bezpieczniejsi. Twoja marka jeszcze bardziej zapada w pamięć. pl/3M/pl_PL/grafika-zabezpieczanie-budynkow-pl/">Dowiedz się więcej o Grafika i Zabezpieczenie BudynkówWszystkie produkty - Grafika i Zabezpieczenie Budynków**Site area ** HP-DesignConstruct*** url** /3M/pl_PL/firma-pl/all-3m-products/? N=5002385+8709317+8711017&rt=r3

                             Jednego dnia Twoje zadanie polega na przekraczaniu granic w określonym terminie i budżecie. Następnego dnia musisz dokładać starań, aby codzienna praca była czymś wyjątkowym. Firma 3M doskonale to rozumie. Dlatego też staramy się dostarczać wysokiej jakości produktów pozwalających na szybkie przekształcenie dowolnej przestrzeni. pl/3M/pl_PL/projektowanie-budownictwo-pl/">Dowiedz się więcej o Projektowanie i BudownictwoWszystkie produkty - Projektowanie i Budownictwo**Site area ** HP-Electronics*** url** /3M/pl_PL/firma-pl/all-3m-products/? N=5002385+8709318+8711017&rt=r3

                             Świat ciągle się zmienia, wiele czynności w przeróznych dziedzinach ulega automatyzacji — od obsługi klienta, aż po lotnictwo i zabiegi chirurgiczne. Ta rewolucja zaczyna się od oprogramowania i sprzętu elektronicznego. Jako firma 3M dążymy do tworzenia produktów udoskonalających nie tylko sprzęt elektroniczny, jakiego obecnie używamy, ale i technologii umożliwiających nam dalszy rozwój. pl/3M/pl_PL/elektronika-pl/">Dowiedz się więcej o ElektronikaWszystkie produkty - Elektronika**Site area ** HP-Energy*** url** /3M/pl_PL/firma-pl/all-3m-products/? N=5002385+8709319+8711017&rt=r3

                             Pomagamy wykorzystywać światło słoneczne. Opracowujemy i dostarczamy solidne połączenia z siecią energetyczną. Zmniejszyliśmy ciężar przewodów energetycznych i umożliwiliśmy przepływ większej ilości prądu. Na całym świecie firma 3M pomaga oszczędzać energię, redukować koszty w przeliczeniu na jednostkę mocy i odkrywać nowe sposoby, aby tworzyć zrównoważoną przyszłość. pl/3M/pl_PL/energetyka-pl/">Dowiedz się więcej o EnergetykaWszystkie produkty - Energetyka**Site area ** HP-HealthCare*** url** /3M/pl_PL/firma-pl/all-3m-products/? N=5002385+8707795+8711017&rt=r3

                             Sektor służby zdrowia szybko się rozwija. Obserwujemy zmiany dotyczące zwrotu kosztów, rosnące wymagania pacjentów, nowe modele świadczenia opieki. Doskonale rozumiemy Twoje problemy i dokonujemy wszelkich starań, aby ułatwić Twoją pracę dzięki niezawodnym produktom i rozwiązaniom wysokiej jakości. Tworzymy produkty medyczne ułatwiające zapobieganie zakażeniom i przyspieszające proces zdrowienia, ułatwiamy dbanie o higienę jamy ustnej. Zapewniamy zautomatyzowane, inteligentne rozwiązania, dostarczające właściwych informacji właściwym osobom dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebują. Produkty firmy 3M umożliwiają realizowanie większej liczby wizyt pacjentów, ułatwiając tym samym niesienie im pomocy. Właśnie w ten sposób umożliwiamy postęp w dziedzinie służby zdrowia. pl/3M/pl_PL/ochrona-zdrowia-pl/">Dowiedz się więcej o Ochronie ZdrowiaZobacz wszystkie produkty z zakresu ochrony zdrowia**Site area ** HP-Manufacturing*** url** /3M/pl_PL/firma-pl/all-3m-products/? N=5002385+8709320+8711017&rt=r3

                             W kwestii wytwarzania, montażu lub przetwarzania jakichkolwiek przedmiotów w dowolnym miejscu na świecie firma 3M ma świadomość, że najważniejsza jest wydajność. Zarówno dla Ciebie, jak i Twojego zespołu, a także uzyskiwanych wyników. Od ultramocnych materiałów ściernych, umożliwiających płynną realizację wykonywanych procesów, aż po futurystyczne innowacje - nasze rozwiązania zapewniają płynność pracy personelu i funkcjonowania firmy. pl/3M/pl_PL/przemysl-produkcja-pl/">Dowiedz się więcej o Przemysł i produkcjaWszystkie produkty dla przemysłu**Site area ** HP-Safety*** url** /3M/pl_PL/firma-pl/all-3m-products/? N=5002385+8709322+8711017&rt=r3

                             W obrębie różnych sektorów przemysłu i zastosowań technologie firmy 3M, wiedza i energia napędzają wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Pomagają one Tobie kontrolować otaczające środowisko, a tym samym skupić się na wykonywanym w danej chwili zadaniu. pl/3M/pl_PL/bezpieczenstwo-ochrona-pl/">Dowiedz się więcej o Bezpieczeństwo i OchronaWszystkie produkty - Bezpieczeństwo i Ochrona**Site area ** HP-Transportation*** url** /3M/pl_PL/firma-pl/all-3m-products/? N=5002385+8709962+8711017&rt=r3

                             Odgrywamy innowacyjną rolę w kwestii tworzenia w bardziej wydajny sposób bezpiecznych, wygodnych, atrakcyjnych, trwałych i przyjaznych dla środowiska form transportu. Niezależnie od tego, czy jedziesz pociągiem czy lecisz 35 000 stóp nad ziemią. W świecie transportu możesz liczyć na firmę 3M w kwestii zapewnienia Twojego rozwoju. pl/3M/pl_PL/transport-pl/">Dowiedz się więcej o TransportWszystkie produkty - Transport**Site area ** Automotive-LearnMoreAboutAutomotiveAt3M/3M/pl_PL/naprawy-blacharsko-lakiernicze-pl/**Site area ** Total Automotive Sanding System/3M/pl_PL/total-automotive-sanding-system-PL/**Site area ** OEM i Tier/3M/pl_PL/oem-tier-pl/**Site area ** CommercialSolutions-LearnMoreAboutCommercialSolutionsAt3M/3M/pl_PL/folie-graficzne/**Site area ** DesignAndConstruction-LearnMoreAboutDesignAndConstructionAt3M/3M/pl_PL/architectural-design-pl/**Site area ** Folie okienne 3M/3M/pl_PL/folie-okienne/**Site area ** Electronics-LearnMoreAboutElectronicsAt3M/3M/pl_PL/industrial-manufacturing-pl/**Site area ** Energy-LearnMoreAboutEnergyAt3M/3M/pl_PL/budowa-i-konserwacja-instalacji-elektrycznych/**Site area ** HealthCare-LearnMoreAboutHealthCareAt3M/3M/pl_PL/dzial-medyczny/**Site area ** Manufacturing-LearnMoreAboutManufacturingAt3M/3M/pl_PL/klejenie-i-montaz/**Site area ** Scotch-Brite/3M/pl_PL/scotch-brite-industrial-pl/**Site area ** Projektowanie Design i Materialy Zaawansowane**Site area ** Centrum wiedzy o bezpieczenstwie pracy/3M/pl_PL/centrum-wiedzy-o-bezpieczenstwie-pracy/**Site area ** Dzial Bezpieczenstwa Pracy/3M/pl_PL/bezpieczenstwo-pracy/**Site area ** Centrum Szkoleniowe 3M/3M/pl_PL/szkolenie-z-ochrony-przed-upadkiem-z-wysokosci/**Site area ** Safety-LearnMoreAboutSafetyAt3M**Site area ** Transportation-LearnMoreAboutTransportationAt3M/3M/pl_PL/aerospace-pl/**Site area ** Obrobka metalu/3M/pl_PL/metalworking-pl/**Site area ** OrtodoncjaOrtodoncja/3M/pl_PL/orthodontics-ceemea/**Site area ** Electronics-PrivacyProtection/3M/pl_PL/filtry-prywatyzujace/**Site area ** Transportu/3M/pl_PL/pojazdy-specjalne-i-zabudowy/

                            • Szybkie działanie 3m 3101232

                             Bezpośredni link do pobrania Szybkie działanie 3m 3101232

                             Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

                             Ostatnia aktualizacja Szybkie działanie 3m 3101232