Instrukcja obsługi i podręcznik użytkownika 1 By One 200eu 0011 to profesjonalny system do automatyzacji produkcji oparty na platformie Arduino. Pozwala on użytkownikom na swobodne tworzenie i edytowanie różnorodnych programów i instrukcji za pomocą prostego interfejsu. System zapewnia wysoką wydajność i wygody użytkowania, ponieważ jest wyposażony w wiele czytelnych i przyjaznych dla użytkownika funkcji. System umożliwia tworzenie złożonych programów i instrukcji, które mogą być łatwo dostosowywane do potrzeb użytkownika. Instrukcja obsługi i podręcznik użytkownika 1 By One 200eu 0011 są dostępne w wielu językach, a szczegółowe informacje dotyczące używania systemu są dostępne w instrukcji obsługi.
Ostatnia aktualizacja: Instrukcja obsługi i podręcznik użytkownika 1 By One 200eu 0011
Jeśli posiadasz starszy samochód Suzuki i zaginęła Ci do niego oryginalna papierowa instrukcjaobsługi, nie martw się. Znajdź swój model i jego generację poniżej, a następnie możesz cieszyćsię elektroniczną wersją instrukcji obsługi.
Alto
Baleno
Celerio
Grand Vitara
Grand Vitara II2005-2014
Grand Vitara I1998-2005
Grand Vitara XL7
IgnisIgnis III2016-
Ignis II2003-2011
JimnyKizashi
Liana
Samurai
Splash
Swift
Swift VI2017-
Swift V2010-2017
Swift IV2004-2010
Swift III1996-2004
SX4SX4 S-Cross Face Lifting
SX4 S-Cross
SX42006-2014
SX4 SedanVitara
Vitara2020-
2015-2017
Wagon-R+
Instrukcje obsługi i podręczniki użytkownika
Czym zajmują się technical writerzy? Tworzą m. in. instrukcje obsługi lub podręczniki użytkownika (ang. user guides, user manuals). A czym zajmują się instrukcje obsługi? I czym właściwie są?
Wikipedia ma odpowiedź i na to pytanie – według tej definicji są to dokumenty mające na celu ułatwić ludziom używanie różnego rodzaju produktów lub rozwiązań (systemów). Można je spotkać w różnych dziedzinach życia i przemysłu – instrukcje obsługi samochodu, pralki, komputera, oprogramowania, zabawek… Tak, tak, to są właśnie te wszystkie dokumenty których prawdziwy fachowiec nigdy nie czyta;).
Tego typu dokumentacja może mieć różnych adresatów – administratorów systemu, wdrożeniowców, użytkowników końcowych… Powoduje to, że tworzymy dla nich różne typy podręczników, na przykład:
- Podręczniki instalacji (installation guides) – opisujące proces instalacji i aktualizacji (upgrade’u),
- Podręczniki administracji (administration guides) – dla zarządzających systemem,
- Podręczniki wdrożenia lub konfiguracji (implementation/configuration guides) – dla wdrożeniowców odpowiedzialnych za przygotowanie i skonfigurowanie systemu do realizacji konkretnych działań (dla konkretnego klienta),
- Jaktosy (how-to guides) – pokazujące jak użyć produktu w konkretnym celu,
- Szybkostarty (quick start guides) – opisujące w jaki sposób rozpocząć pracę z urządzeniem (systemem),
- Inne.
Jak widać, znalezienie polskich odpowiedników dla niektórych typów dokumentacji jest dość trudne – liczymy tutaj na Wasze sugestie i podpowiedzi.
Jak wygląda tego typu dokumentacja z punktu widzenia użytkownika? Zazwyczaj jest to książka – ze stroną tytułową, spisem treści, skorowidzem (index), podzielona na rozdziały wypełnione tekstem, rysunkami i tabelami. Dostarczamy ją w formie papierowej, lub elektronicznej (np. plik PDF). Więcej informacji na temat tego co powinno się znaleźć w instrukcji użytkownika znajdziecie między innymi tutaj.
A w tym miejscu świetny przykład jak nie robić instrukcji obsługi:).